Vítejte na podzimním Setkání RIS3 týmů v Olomouci! Tato událost je určena pro manažery a vývojáře RIS3 strategií, stejně jako pro manažery, kteří se zabývají udržitelností a rozvojovými projekty v regionech českých krajů. Těšit se můžete na bohatý program, který zahrnuje inspirující prezentace a workshopy zaměřené na témata udržitelnosti, spolupráce mezi kraji a aktivní práci s talenty.

V průběhu dvou dnů se dozvíte o úspěšných projektech Univerzity Palackého v Olomouci, získáte cenné rady ohledně udržitelnosti od odborníka z organizace No Greenwashing a seznámíte se s inovativními postupy ve scoutingu a rozvoji podnikavých komunit v odlehlých regionech.
Připojte se k nám od 12. do 13. října 2023 a společně prozkoumáme nové možnosti a směry pro udržitelný rozvoj.

Fotogalerie

Pracujeme na tom, abychom vám co nejdříve dodali kompletní fotogalerii v nejvyšší kvalitě. Fotografie budou postupně doplňovány. 
Kompletní fotogalerie bude k dispozice v úterý 17.10. 2023.

Program

Čtvrtek 12. 10. 2023

9:00 – 10:00

Prezence a ranní káva

10:00 – 10:10

Zahájení, úvodní slova, specifika RIS3 strategie Olomouckého kraje – Jan Šafařík, Tomáš Pejpek, Tomáš Dostál

10:10 – 10:30

Jak na udržitelnost v univerzitním prostředí – Inspirace z projektů Univerzity Palackého v Olomouci – Zuzana Huňková (UPOL)

10:30 -10:50

No Greenwashing – Co to je a jak se ho vyvarovat – Vladimír Víšek (No Greenwashing)

10:50 – 11:10

Udržitelnost jako příležitost ke spolupráci mezi kraji – Lukáš Kalvoda (MSIC), Tomáš Dostál (ICOK)

11:10 – 11:30

Aktivní práce s talenty v subregionech – Kamil Kavka (ICOK/positivJE), Filip Navrátil (ICOK/IN-HUB Přerov)

11:30 – 11:35

RIS3 mise – Tomáš Holinka (MPO)

11:35 – 11:40

Analýza RIS3 strategií pomocí AI – Lucie Krystková (Deepeffects.AI)

11:40 – 13:00

Oběd a networking

13:00 – 14:30

WORKSHOPY

 Jak dostat udržitelnost do RIS3 strategie a mohou nám v tom pomoci RIS3 mise?

• Udržitelnost v praxi: I malé kroky mohou mít velké dopady

• Jak pomocí aktivního scoutingu budovat podnikavé komunity i v odlehlých regionech

• Jak provozovat inovační infrastrukturu v regionech (tipy a inspirace z rozjezdu IN-HUBu v Přerově)

14:30 – 15:00

Coffee break

15:00 – 15:30

Prezentace výstupů z workshopů

15:30 – 17:00

Krajské kolečko

17:15 – 19:00

Poznávací plavba Ololodí a prohlídka laboratoří Envelopa HUB

20:00 – 22:30

Večerní neformální program

Pátek 13. 10. 2023

9:30 – 11:00

Ministerské kolečko – MŠMT, MPO, CzechInvest

11:00- 11:30

Coffee break

11:30 – 14:00

Prohlídka Pevnosti poznání / podzemního bunkru Přáslavice (aquaponické farmy)

14:00

Závěr setkání

Medailonky speakerů

Martin Cigánek

Martin studoval elektrotechniku, vzdělání si doplnil studiem na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, má bakalářský titul v oboru Management a ekonomie. Profesně zabýval technickým zařízením budov, má praktické zkušenosti s výstavbou a údržbou topných a chladicích systémů v bytových i průmyslových aplikacích. Jeho zájem o hospodaření s energiemi a vhled do problematiky vztahů mezi podnikáním a vlivem na okolí a životního prostředí ho přivedl v roce 2023 do týmu Inovačního centra Olomouckého kraje na pozici Business Developera ENVI.

Tomáš Dostál

Tomáš se před třemi lety po několika štacích v Brně, Bruselu, Praze a Mladé Boleslavi vrátil na rodnou hanáckou hroudu a rovnou se zapojil do budování olomouckého inovačního ekosystému. Jeho prvním projektem byla příprava přerovského IN-HUBu, následně působil v roli RIS3 manažera a od února letošního roku je ve funkci ředitele Inovačního centra Olomouckého kraje. Udržitelnost a rozvoj regionů vnímá jako své bytostné téma a neustále se snaží hledat příležitosti, jak posouvat Olomoucký kraj o level dál.

Tomáš Holinka

Tomáš je vedoucím oddělení strategie S3 na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Je zodpovědný za aktualizaci a implementaci Národní výzkumné a inovační strategie pro inteligentní specializaci (RIS3). Jeho současná práce se primárně zaměřuje na development RIS3 misí, které se snaží řešit velké společenské výzvy pomocí výzkumu, vývoje a inovací. Jeho tým spolupracuje s Joint Research Center při Evropské komisi (JRC) při navrhování misí. Ve volném čase píše výzkumné články o technologických trendech, digitální transformaci a jejich dopadu na českou ekonomiku a společnost. Před nástupem na Ministerstvo průmyslu a obchodu Tomáš zastával několik pozic v Moody’s Analytics a České národní bance, kde se zabýval makroekonomikou, měnovou politikou a finančními trhy. Tomáš získal titul Ing. a Ph.D. v oboru ekonomie a finance na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Zuzana Huňková

Zuzana vystudovala bakalářský obor Mezinárodní rozvojová studia na PřF UP a magisterský obor Migrace a rozvojová studia na UK. Od května 2021 působí na pozici koordinátorky udržitelného rozvoje Univerzity Palackého v Olomouci. Ve své funkci řídila tvorbu strategie udržitelného rozvoje UP a akční plány a je hlavním garantem jejich naplňování. Mimo jiné je také absolventkou programu Akademie managementu udržitelnosti pro univerzity FPH VŠE a spoluzakladatelkou Asociace manažerek a manažerů udržitelnosti

Lukáš Kalvoda

Lukáš Kalvoda v současné době působí na pozici Business Innovation Managera ve společnosti MSIC (Moravskoslezské inovační centrum), kde se zaměřuje na rozvoj firem a udržitelnost v praxi. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti obchodu a business developmentu a v posledních letech se zaměřuje na udržitelnost ve firmách v souladu s ESG po praktické stránce.

Kamil Kavka

Velký jesenický patriot, který si musel odžít 15 let v Praze, aby si uvědomil, že jeho místem pro život je rodný Jeseník. Už šestým rokem zde provozuje platformu positivJE – pozitivní Jesenicko, s níž se snaží být u všeho, co zdejším (nejen) mladým lidem vylepší životní perspektivu. I proto pracuje pro Inovační centrum Olomouckého kraje, díky jehož službám může na Jesenicko přinášet podporu podnikavosti a kreativity mladých lidí a začínajících podnikatelů a inovace a rozvoj do malých a středních firem.

Filip Navrátil

Filip je manažerem našeho pilotního projektu IN-HUB a v rámci projektu Našlápnu TO přednáší studentům na středních a základních školách. Má bohaté zkušenosti v oblastech obchodu, marketingu a provozního managementu. Jeho profesní dráha zahrnuje práci ve firmách různých velikostí, od těch menších až po velké korporace a vlastní podnikání.
Mimo zmíněné založil Filip i neziskovou organizaci Brave Bear, která pomáhá dětem z dětských domovů a onkologicky nemocným dětem.

Michaela Novotná

Michaela působí jako koordinátorka EDP v rámci národního týmu NRIS3 při MPO. Je zodpovědná za komunikaci s regiony a přenos jejich podnětů na národní úroveň. Jedním z témat je i development misí a jejich implementace na regionální úrovni. Oblastí RIS3 se zabývá od roku 2013, kdy 7 let plnila funkci RIS3 manažerky Jihočeského kraje a nastavovala inovační strukturu v JčK. Zároveň od roku 2005 řídí Jihočeskou agenturu pro podporu inovací, o.p.s., která nyní realizuje 2 mezinárodní projekty zaměřené na oběhové hospodářství a cirkularitu: RECONMATIC a CIREVALC.

Vladimír Víšek

Udržitelnému rozvoji se věnuje od roku 2009. Dva roky pracoval jako dobrovolník v sirotčinci v Ghaně, poté dělal projektové manažera v neziskovém sektoru. V roce 2013 nastoupil jako manažer udržitelnosti do společnosti Ikea, na starost měl udržitelnost v ČR, na Slovensku a Maďarsku. Následně dva roky pracoval ve švédském Malmö na globální agendě IKEA v oblasti cirkulární ekonomiky. V současnosti má na starosti udržitelnost ve společnosti Prusa Research, českém výrobci světových 3D tiskáren. Iniciativu No Greenwashing spoluzaložil v roce 2021.

Prezentace ke stažení

12. 10. 2023 - Bude doplněno po akci

13. 10. 2023 - Bude doplněno po akci

Organizační informace

Místo konání

Pevnost poznání Olomouc
Adresa: 17. listopadu 7, 779 00 Olomouc
(areál korunní pevnůstky)
Web: https://www.pevnostpoznani.cz/
GPS: 49,592896 17,257982

Pevnost poznání - Místo, kde se psala historie

V zachovalém areálu Korunní pevnůstky v Olomouci sídlí vzácná historická stavba s dřevěnou konstrukcí. V roce 1857 se stala neoddělitelnou součástí fortové pevnosti. Zatímco tehdy se v ní skladovala dělostřelecká munice, dnes je rafinovaným útočištěm pro vědu a neformální vzdělávání. Pevnost poznání je první science centrum svého druhu na střední Moravě. Jedná se o interaktivní muzeum s cílem popularizovat vědu široké veřejnosti. Otevřena byla 17. dubna 2015 v rámci festivalu AFO a od svého založení je členem České asociace science center.

Dopravní dostupnost a parkování

Autem: Pevnost poznání sídlí v areálu Korunní pevnůstky Olomouc na spojnici mezi Tržnicí a Hlavním nádražím. Pokud pojedete autem, zaparkovat můžete přímo v areálu. Vlakem a MHD: Pokud se rozhodnete dát přednost MHD, na hlavním vlakovém nádraží si vyhlédněte nejlépe tramvaj číslo 1 nebo 7 a poté nezapomeňte vystoupit na zastávce Envelopa. Odtud je to pěšky k nám už jen nějakých 500 metrů. Detailní informace o spojeních MHD najdete snadno na stránkách Dopravního podniku Olomouc.

Ubytování

CENTRAL PARK FLORA (hotel Flora)

Adresa: Krapkova 439/34, 779 00, Olomouc
Web: www.hotelflora.cz
GPS: 49.5911222N, 17.2434653E

Hotel je tradiční dominantou městských parků, blízko Výstaviště Flora, místa konání květinových výstav Flora Olomouc. Pouhých 7 minut chůze do historického centra města s výbornou dostupností autem i městskou hromadnou dopravou.

Dostupnost MHD
Hotel se nachází asi 3 min chůze od tramvajové zastávky „Výstaviště Flora“. Tramvajové linky č. 1, 4 a 6.

Parkování
U hotelu je k dispozici parkoviště (100 Kč/auto/noc).

Rezervace ubytování:
Rezervovali jsme pro vás 40 pokojů v Hotelu Flora v termínu 12.-13.10.2023. Opce pokojů je do 12. září. Zvýhodněná cena ubytování do tohoto data je:

Jednolůžkový pokoj
COMFORT – 1 600 Kč
SUPERIOR PLUS – 2 000 Kč

Dvoulůžkový pokoj
COMFORT – 2 000 Kč
SUPERIOR PLUS – 2 400 Kč

Pro získání zvýhodněné ceny rezervujte ubytování emailem na: hotelflora@hotelflora.cz nebo telefonicky 585 422 200 s uvedením hesla RIS3. Rezervace nelze provádět přes webové stránky hotelu a jiné rezervační systémy.

Hotel Trinity Olomouc

Adresa: Pavelčákova 22, 779 00 Olomouc
Web: www.hotel-trinity.cz
GPS: 49° 35’ 53.7010142” N, 17° 14’ 54.7265625” E

Hotel Trinity se nachází v historickém centru Olomouce ve zrekonstruovaném starobylém měšťanském domě ze 13. století a poskytuje nové stylové pokoje.

Dostupnost MHD
Hotel se nachází v blízkosti tramvajové zastávky „Okresní soud“. 
Tramvajové linky č. 1, 3, 4, 6 a 7.

Parkování
U hotelu je k dispozici parkoviště (190 Kč/auto/noc). 

Rezervace ubytování:
Až 20 pokojů v Hotelu Trinity (s opcí do 12. září)

Jednolůžkový pokoj
DELUX – 1750 Kč

Dvoulůžkový pokoj
DELUX – 2 250 Kč
DELUX – 2 350 Kč

Pro získání zvýhodněné ceny rezervujte ubytování emailem na:
reception@hotel-trinity.cz nebo telefonicky 585 222 115 s uvedením hesla RIS3. Rezervace nelze provádět přes webové stránky hotelu a jiné rezervační systémy.

Doprovodný program

Čtvrtek 12. 10. 2023

Prohlídka laboratoří Envelopa Hub

Adresa: 17. listopadu 8a, 779 00 Olomouc

17:15 – 19:00

Poznávací plavba Ololodí

17:15-19:00

Doprovodný program pátek 13. 10. 2023

Podzemní bunkr Přáslavice

Adresa: Přáslavice 335, 783 54 Přáslavice. Doprava z Olomouce a zpět bude zajištěna.

11:30 – 14:00

Prohlídka Pevnosti poznání

Adresa: 17. listopadu 7, 779 00 Olomouc

11:30 – 14:00

Kontakt

Jitka Nováková

RIS3 marketingová managerka
novakova@inovaceok.cz
+420 725 775 240